nooretehran
05 فروردین 1402 - 16:31

معاون وزیر صنعت: مجوز ۴۰ شهرک فناوری جدید در کشور صادر شد

معاون وزیر صمت با بیان اینکه، برنامه حمایت از شرکت‌های ‌دانش بنیان در وزارت صمت ایجاد شده است گفت: مجوز ۴۰ شهرک فناوری جدید در کشور صادر شده و جانمایی ۲۰ شرکت مشخص شده است.

به گزارش برگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علی رسولیان امروز در مراسم احیا واحدهای تولیدی راکد خراسان رضوی اظهارداشت:بسیار خوشحالیم که امسال رهبر انقلاب اشاره‌ای به احیای واحد‌های راکد کردند و این فرمایشات وظیفه مارا سخت‌تر می‌کند. رئیس جمهور از ابتدای دولت تاکید بر احیای واحدهای راکد داشتند چرا که بالغ بر 200هزار میلیارد تومان سرمایه راکد شده بود.

وی افزود:افزایش ظرفیت تولید به عنوان یک پروژه مهم‌ در وزارت صمت آغاز و کار احیا با کمک استان‌ها آغاز شد و تا امروز 3 هزار واحد راکد، احیا شده است و با احیای هر واحد راکد  20 شغل ایجاد می‌شود. 

معاون وزیر صمت با بیان این مطلب که در سال 1401 حدود 2430 واحد صنعتی هم افزایش ظرفیت پیدا کردند گفت: امروز بدنبال شناسایی شرکت‌های پیشران هستیم تا بتوانیم واحدهای راکدی که علاقه‌مند به احیا هستند را احیا کنیم. 

رسولیان با بیان اینکه، برنامه حمایت از شرکت‌های ‌دانش بنیان در وزارت صمت ایجاد شده است تصریح کرد: مجوز 40 شهرک فناوری جدید در کشور صادر شده و جانمایی 20 شرکت مشخص شده است. 19 بخش دانش بنیان مجوز گرفته شده که در داخل شهرک‌های صنعتی ایجاد شود. 

وی ادامه داد: در سال گذشته 300 واحد صنعتی که مستعد دانش بنیان شدن بود را شناسایی کردیم. 378 نیاز فناورانه شناسایی شد که 107 مورد آن در داخل کشور تولید شد. 38 رویداد فناورانه در سال گذشته در سطح کشور برگزار کردیم. 

به گفته رسولیان در خراسان رضوی یکی از مشکلات جدی نبود زمین صنعتی بود که با توسعه دو شهرک دانش بنیان بتوانیم شهر سلیکون را در خراسان رضوی احداث کنیم و  در آینده نزدیک بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور را نیز در مشهد ایجاد کنیم.

انتهای پیام/282

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1109694